100x100ban15
spacer.png, 0 kB
100x100ban16
spacer.png, 0 kB
100x100ban12
spacer.png, 0 kB
100x100ban14
spacer.png, 0 kB
zoomedbg
spacer.png, 0 kB
234x100ban17
Първи Български Зоопортал търси репортери от цяла България. CV + снимка изпращайте на: stamen.stamenov@gmail.com
468x60ban4
spacer.png, 0 kB
Птиците в България

Търсете в Зоомагазина

Genesis-Chicopee

Промоции

beaphar2

Новият брой на

Абонирай се или купи

Книги

otglovcekozi

Разни

zadecata

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Намирате се в: Начало Изложби Как се сработват хора и животни на снимачната площадка?
Как се сработват хора и животни на снимачната площадка? Е-мейл
Оценка: / 1
СлабОтличен 
02 юни 2008
В много филми - български и холивудски - на актьорите партнират и животни. Как те се сработват на снимачната площадка с истинските звезди и лесно ли е на животните да привикнат към славата на големия екран?

Когато трябва да се намерят змии, плъхове или тарантули за филмова продукция продуценти се обръщат към зоолога Стоян Лазаров. За един американски трилър той е трябвало да осигури 120 плъха.

„Бях може би най-кошмарната личност там, защото постоянно се движех с плъхове в джоба или на рамото”, разказва Лазаров и показва плъх, партнирал на Антонио Бандерас. „Дори Антонио Бандерас в старанието си да ми помогне да прибера плъховете го хвана за опашката, даже откъсна малка част от връхчето”, спомня си Лазаров.

Малките плъхчета от рано се обучават за големия екран.

Най-причудливата поръчка, която е получавал спецът по екзотични животни, е да намери две хиляди комара за американски филм и то посред зима.

„С още няколко колеги отидохме в топли български пещери - комарите там зимуват и успяхме да съберем в буркан по 100 комара в 20 буркана”, разказва Лазаров.

За една реклама той използвал опасната кайманова костенурка. Най-голямото предизвикателство било да се опази снимачния екип невредим.
Самото използване на това животно е предизвикателство, защото едно ухапване може да коства откъснат пръст.

Зоологът е бил на снимачната площадка и с 80 парагвайски анаконди. За актьорите също е предизвикателство да играят с такива партньори:

„Снимахме един филм с Джон Кюсак, Хилъри Дъф, Мариса Томей и Любо Нейков и там трябваше да инсценираме бой на скорпиони. И Хилъри Дъф прояви голяма смелост, тъй като трябваше единия скорпион да си го пусне в панталона”.

Иначе най-важното правило, на което е верен зоологът, е никога да не се издевателства над животните и да не се иска от тях да направят неща, които не са в природата им.

  • www.ntv.bg
Коментари (0)add
Напишете коментари

busy
 
< Предишна   Следваща >

Фирмен каталог

Зоомагазин "Биби Комерс"
Категория: София
Посещения: 351
Гласове: 0
Мнения: 0


spacer.png, 0 kB spacer.png, 0 kB

Картография

Мечките в България
Защита на животните Димитровград
spacer.png, 0 kB
Християнски форум
120x160ban9
spacer.png, 0 kB
120x160ban11
spacer.png, 0 kB
120x160ban11
spacer.png, 0 kB
120x160ban9
Първи Български Зоопортал търси репортери от цяла България. CV + снимка изпращайте на: stamen.stamenov@gmail.com
spacer.png, 0 kB